اخبار و مقالات

زانو درد

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

آیا شما هم از زانو درد رنج می برید و در حال حاضر امکان مراجعه به فیزیوتراپ را ندارید؟ اینجا با چند تمرین خانگی برای رهایی از درد آشنا خواهید شد. در نظر داشته باشید قبل از انجام این تمرینات با پزشک معالج خود مشورت کنید.

ادامه مطلب

SHOULDER PAIN

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

التهاب تاندون عضله سوپرااسپیناتوس(فوق خاری) یکی از علل درد مزمن سرشانه میتونه باشه. انجام چرخش خارجی بازو هنگام اجرای حرکات بارفیکس و لت یک ترفند ساده اما هوشمندانه برای ثبات بیشتر کمربند شانه‌ ای و جلوگیری از این التهاب هستش✌

ادامه مطلب

حرکت PUSH UP

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

یک اشتباه رایج در حرکت پوش آپ یا شنا سوئدی خم نکردن آرنج هستش، با این کار عضله سراتوس آنتریور در اجرای حرکت دخالت میکنه و عضلات سینه ای(عضله هدف) در گیر

ادامه مطلب

HANG SNATCH

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ادامه مطلب

تمرینات کراس فیت

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

درود. این روزها تب تمرینات کراس فیت حسابی داغ شده و بسیاری از مراجعین ما باور دارند که با انجام این تمرینات می تونند زودتر به تناسب اندام دست پیدا کنند. اما توجه داشته باشید که بیشتر حرکات در تمرینات کراس فیت ماهیت انفجاری یا توانی داره و با انجام آنها بدون داشتن مهارت و آموزش کافی امکان آسیب جدی خواهید داشت. به همین منظور تصمیم داریم تا پست های آموزشی در ارتباط با انجام درست حرکت، اشتباهات رایج و عضلات درگیر براتون تهیه کنیم. سپاس از توجه شما ✌

ادامه مطلب

برای راه رفتن روی طناب زندگی باید تعادل را حفظ کرد.

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تولد 110 سالگیش را با لبخندی پر امید به دوربین جشن گرفته بود. وقتی ازش خواستند تا راز طول عمرش را بگه، بدون معطلی گفت: تعادل در همه چیز؛ کار، تفریح – ورزش و غذا. تعادل داشتن در غذا رو از خیلی افراد کهنسال و تندرست شنیدم؛ بی دلیل نیست که‌ تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی از اصول مورد تاکید سازمان بهداشت جهانی هم است. افرادی که تعادل دارند هم لذت می برند و هم سلامتشان را به خطر نمی اندازند.

ادامه مطلب

اختلال خوردن، نوک کوه یخ

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

حدود 30 میلیون نفر در آمریکا تحت تاثیر عوارض گوناگون اختلال خوردن هستند و سالانه حدود 10 هزار نفر جان خود را بابت آن از دست می دهند. اما این اختلال چگونه ایجاد می شود؟ پاسخ به این سوال مثل این است که بخواهیم علت افسردگی را بدانیم. خیلی پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. عواملی مانند تروما، ژنتیک، تصویر بدن، فشار اجتماعی و اختلال خوردن دراوایل کودکی یا ترکیبی از تمام این ها می تواند موجب اختلال خوردن شود. اما آنچه قطعی ست تاثیر نامطلوب آن بر سلامت جسم و ذهن ما در هر سنی است.

ادامه مطلب

چگونه وزن بدن، کودک را مضطرب میکند.

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

دوستی تعریف می کرد که دختر ده ساله اش یک روز با خوشحالی به خانه آمد و گفت از فردا می خواهد رژیم بگیرد، او علت این تصمیم را پرسیده و دخترش گفته بود: معلم ورزش وزن همه بچه ها رو اندازه گیری و افراد چاق کلاس رو مشخص کرده و تاکید کرده که ماهی یک بار وزن کشی را انجام خواهد داد. دختر او اسمش در لیست بچه های "چاق" نبوده ولی از ترس گرفتن برچسب چاق در وزن کشی های بعدی، قصد داره با رژیم غذایی همیشه وزنش رو پایین نگه داره! دوستم با خودش فکر کرده که چه اتفاق مثبتی اما شش ماه بعد دخترش در بیمارستان به خاطر اختلال خوردن بستری شد.

ادامه مطلب

باشگاه ورزشی جهان آرا

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

باشگاه ورزشی و تناسب اندام جهان آرا

ادامه مطلب

جایی برای انگشتان پا نیست

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

اگر کفش ها توسط افرادی طراحی می‌شدند که به سلامت بدن ما اهمیت می دادند، ظاهری بسیار متفاوت داشتند! بی دلیل نیست که انگشتان شست پا بزرگ تر هستند. آنها نقش مهمی در حفظ تعادل و جابه‌جایی ما دارند و هنگام راه رفتن يا دویدن ما را به جلو سوق می دهند. این انگشتان بزرگ زمانی بهترین عملکرد را دارند که بتوانند در وضعیت آناتومیکی صحیح قرار داشته باشند. کفش‌های ما معمولا پنجه باریک هستند و به انگشتان پا و متاتارس ( استخوان های بلندی که انگشتان پا را به پاشنه متصل می کنند ) فضای لازم را نمی‌دهند.

ادامه مطلب

کدام کفش برای تمرین مناسبتر است؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

احتمالا شما هم با واژه Barefoot در هنگام جستجو برای خرید کفش روبرو شده باشید. کفش هایی که قرار است به ما حس پا برهنه بودن بدهند و مینیمال هستند؛ به همین دلیل ممکن است در ابتدا احساس راحتی کمتری را تجربه کنید‌.

ادامه مطلب

پوشیدن کفش مناسب

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

بعضی تصاویر نیاز به شرح ندارند. تغییرات بدن ما نتیجه رفتارها و انتخاب‌های روزانه ما است. اگر انتخاب شما پوشیدن جوراب تنگ و کفش پنجه باریک است پس، انتظار شصت کج و باقی ناهنجاری های پا را هم داشته باشید و در مقابل، با انتخاب کفش های متناسب با آناتومی پنجه پا نه تنها از بسیاری دردهای مزمن و ناهنجاری ها در آینده پيش گیری خواهید کرد؛ بلکه، از بهبود تعادل و عملکرد بهتر پاهایتان در انجام کارهای روزمره لذت خواهید برد.

ادامه مطلب

محدوده خطر در پرس سینه

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

احتمالا شما هم درد شانه را هنگام یا بعد از اجرای حرکت پرس سینه تجربه کرده اید در این ویدیو با بررسی ساختار مفصل شانه و حرکت پرس سینه یاد میگیریم تا از ورود به محدوده خطر آسیب خودداری کنیم همان طور که در تصویر، نمای بالای سر را مشاهده می کنید با پایین تر رفتن آرنج از سطح مفصل شانه احتمال آسیب افزایش پیدا میکنه

ادامه مطلب

جلوبازو لاری

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

جلو بازو پریچه یا لاری: یکی از اشتباهات رایج در انجام این حرکت بی ثباتی در کمربند شانه ای و کتف، سر بالایی عضله دوسر بازویی به استخوان کتف اتصال داره. پس، میتونه هنگام انقباض، کتف رو به سمت جلو بکشه.

ادامه مطلب

بررسی حالت پلانک

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در این پست قصد داریم عضلات درگیر و اشتباهات رایج در حرکت پلانک رو بررسی کنیم. رو به زمین دراز بکشید و با فشار کف دست بدن رو بلند کنید. برای سخت شدن حرکت ساعد ها رو روی زمین قرار بدید. عضلات دندانه ای قدامی که در تصویر با رنگ قرمز مشاهده می کنید ثبات کتف ها را برقرار می کنند پس در طول انجام حرکت با دور نگه داشتن کتف ها از هم این عضلات رو منقبض نگه دارید.

ادامه مطلب

بررسی حرکت شکم در حالت معلق

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

این حرکت ترکیبی از دو حرکت خم شدن ران در مفصل لگن و چرخش خلفی لگن. بخش اول حرکت بالا آوردن استخوان ران و عضله هدف عضله ایلیو پسواس هستش که یک عضله عمقی در مفصل لگن. بخش دوم حرکت چرخش خلفی لگن و عضله هدف در اینجا عضله شکمی هستش. توجه داشته باشید که در بخش اول حرکت عضلات شکم دخالت داره اما تنها با انقباض ایزومتریک (ایستا) ثبات لگن را برای بالا آوردن استخوان ران تامین می کنه. تازه در بخش دوم حرکت، عضلات شکم به صورت داینامیک یا ایزوتونیک منقبض می شوند و موجب چرخش خلفی لگن و خم شدن ستون فقرات از ناحیه کمر می شند. برای درک بهتر شما رنگ عضلات شکم با تغییر انقباض ایستا به داینامیک از قهوه ای به قرمز تغییر داده میشه.

ادامه مطلب

Push-up Diamond

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

درود، در این پست قصد داریم شیوه درست حرکت شنا سوئدی دست جمع یا پوش آپ دایموند را بررسی کنیم. در وضعیت شنا سوئدی استاندارد قرار می گیریم اما دستها رو کنار هم زیر سینه قرار می دهیم. نحوه قرارگیری انگشتان و شصت دست روی زمین به شکل یک مثلث یا الماس هستش. عضلات مرکزی تنه رو منقبض نگه می داریم و به آرامی به سمت زمین می رویم.

ادامه مطلب

بررسی حرکت DIP

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در این پست قصد داریم شیوه درست انجام حرکت دیپ، عضلات درگیر و انواع آن را بررسی کنیم. درشروع حرکت آرنج ها صاف و پاشنه هر دو پا روی زمین باشد. مفصل لگن رو با خم کردن آرنج ها به سمت زمین می بریم. این حرکت برای تقویت عضلات سینه ای، دلتوئید قدامی و پشت بازو هستند. در هنگام باز شدن مفصل آرنج عضله پشت بازو، و با نزدیک کردن استخوان بازو به تنه عضلات سینه ای بزرگ و دلتوئید قدامی منقبض می شوند.

ادامه مطلب

بخند، عشق بورز، ورزش کن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

سلامت مغز به طور قابل توجهی تحت تأثیر سبک زندگی ماست. سبک زندگی نشان دهنده ی روش زندگی، رفتار ها، عادت ها و نگرش هایی است که هر یک از ما برای خود انتخاب می کنیم. امروزه تلاش برای اصلاح و بهبود سبک زندگی دغدغه بسیاری از افراد است. زیرا سبک زندگی سالم، به اندازه ای چشم گیر اثر استرس های محیطی(مانند آلودگی هوا )،

ادامه مطلب

سرما خوردگی و قانون گردن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

سرماخوردگی و قانون گردن هنگام سرماخوردگی معمولن ورزش آخرین چیزی است که به آن فکر خواهیم کرد. زیر فشار و استرس بیماری، این که خودمان هم با فعالیت بدنی سنگین رنج سیستم ایمنی را دو چندان کنیم منطقی نیست.

ادامه مطلب

آیا درازنشست کمردرد را تشدید می کند؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

به نظر می‌رسد، خم کردن ستون فقرات به خصوص در افرادی که دچار کمر درد مزمن هستند نه تنها کمکی نمی کند حتی باعث وخيم تر شدن اوضاع می شود. حرکت ایمن تر و جایگزین آن برای تقویت عضلات اطراف ستون فقرات پلانک می تواند باشد.

ادامه مطلب

زندگی مدرن و فقر حرکتی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

سازوکار زندگی شهری به علاوه تکنولوژی، یکی یکی توانایی های جسمی که ما طی میلیون ها سال تکامل آموخته بودیم را بی استفاده کرده است. با کمی توجه شما هم متوجه خواهید شد که بسیاری از ما حتی اینکه چطور بپریم، بدویم و یا حتی چیزی را پرتاب کنیم یا نیاموخته ایم یا به لحاظ بدنی توانایی انجامش را نداریم.

ادامه مطلب

باید برای مقاومت در برابر فشارها و استرس های زندگی مدرن جسم و ذهن را قوی نگه داریم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

آمادگی جسمانی را نمی توان با خیال پردازی، مصرف دارو و مکمل و یا عمل جراحی به‌ دست آورد، خوشبختانه در این موضوع عدالت برقرار است. دست یابی و حفظ فیتنس برای بلند مدت تنها از مسیر پشتکار و ممارست درانجام تمرینات روزانه می گذرد.

ادامه مطلب

آمادگی جسمانی شرط لازم شاد بودن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تفسیر ما از آمادگی جسمانی(فیتنس)، دستیابی و تلاش برای حفظ آن است. فیتنس یک هدف یا مقصد نیست. بلکه، یک مسیر یا بهتر بگوییم یک شیوه زندگی است. یک چالش و تلاش هر روزه است💪امروزه، شواهد علمی بسیاری این گفته مشهور شاعر رومی را تصدیق می کنند که " ذهن سالم در بدن سالم است". یک بدن آماده و قوی، توانایی انجام طیف وسیع و متنوعی از وظایف روزانه را به ما می‌دهد و باعث می‌شود حس رضایت از خود، و لذت از زندگی داشته باشیم✌

ادامه مطلب

نرمش بخش چهارم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش را می توانیم گاهی، اما نرمش را باید هر روز انجام دهیم. بخش چهارم ✌ در نرمش های روزانه قرار نیست دچار خستگی یا لرزش در عضلات شویم. برعکس،

ادامه مطلب

تو با کلمات صحبت می کنی و کودکت با حرکات

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

حرکت برای کودک امکان تعامل با محیط و پاسخ گویی به محرک های اطراف خود را فراهم می آورد. با استفاده از حرکت آنها به جستجو می پردازند، تجربه می کنند و عجایب بی شماری از زندگی را کشف می نمایند.

ادامه مطلب

چهار واقعیت درباره دیسک کمر

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

1. بین مهره ها ی ستون فقرات همه ما دیسک وجود دارد.پس، گفتن این جمله که دیسک کمر گرفتم اشتباه است. 2. دیسک نمی تواند به بیرون بیاید و به عقب برگردد. 3. برآمدگی دیسک در 80 درصد افراد بدون علائم است. 4. صبح به نسبت شب بلند قدتر می شویم. به دو دلیل: اول، پر آب شدن دیسک ها در طول شب و دوم، برداشته شدن فشاراز روی دیسک ها در حالت خوابیده است.

ادامه مطلب

نرمش بخش سوم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش گاهی اما، نرمش باید هر روز انجام شود بخش سوم✌ این حرکات را در ادامه تمرینات قبلی می توانید انجام دهید‌. زمان مناسب برای انجام این تمرینات دو بار در روز صبح قبل از صبحانه و شب قبل از وعده شام است. ایمانتان به‌ تغییر را از دست ندهید💪تصمیم بگیرید تا باقی عمر بدون کمردرد و زانودرد از سلامتی تان لذت ببرید.

ادامه مطلب

شعله درونت اکسیژن می خواهد

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

اگر ورودی هوای موتور اتومبیل شما به هر دلیل نیمه مسدود شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ سکانس هیجان انگیز فرار قطار از دست راهزن ها در فیلم های وسترن را به خاطر بیاورید یک نفر با سرعت ذغال سنگ را به داخل کوره می ریزد و نفر دیگر با تمام توان در حال پمپ باد به داخل کوره است آتش زبانه می کشد و قطار نیرو و شتاب می گیرد.

ادامه مطلب

غذا و تمرین بی لذت، درد بی فایده است

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

لذت بردن از غذایی که می خوریم و لذت از رنج ورز دادن و نرمش عضلات مان شرط لازم برای احساس سلامت است. رنج بی لذت درد است و درد بی فایده دیر یا زود مرضی می شود که شیره جوانی را خواهد مکید. وقتی به جای لذت بردن از عطر و طعم غذایی که میخوریم،

ادامه مطلب

نرمش بخش دوم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش گاهی اما، نرمش باید هر روز انجام شود. بخش دوم ✌ این تمرینات را حدود سه دقیقه و در ادامه تمرینات بخش اول (پست قبلی) می توانید انجام دهید. زمان مناسب برای انجام این تمرینات دو بار در روز صبح قبل از صبحانه و شب قبل از وعده شام است.

ادامه مطلب

اهمیت شناخت قوس کف پا

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

سیزده سالم بود که بعد از دوسال پیگیری، خواهش و با میانجیگری مادر، پدرم موافقت کرد تا در باشگاه کشتی ثبت نام کنم. درماه های اول یادگیری فنون و تمرینات سخت به قدری خوشحال بودم که درد داخل قوزک پا رو به جون می خریدم و دوست داشتم به جای سه جلسه در هفته هر روز روی تشک کشتی باشم. اما این خوشحالی بعد از مدتی کوتاه به حس یاس و ضعف تبدیل شد، چراکه پس از مدتی دچار کمر درد هم شدم.

ادامه مطلب

گلادیاتورهای هیولای سرمایه داری

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

سیرک مسترالمپیا برای لذت و خوشایند شیفتگان اندام آرنولدی قربانی دیگری تقدیم کرد! به راستی برنده این نمایش کیست؟ جامعه ای که با دیدن و مقایسه بازوهایی برابر با دور کمرش، اعتماد به نفسش را از دست می دهد؟ یا جوانانی که باور دارند حتما ایراد از خودشان است چراکه ساده دلانه خیال می کنند با سفیده تخم مرغ، مکمل ورزشی و تمرین روزانه می توان آن عضلات خوش فرم را ساخت؟

ادامه مطلب

نرمش بخش اول

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش می تواند گاهی، اما، نرمش باید هر روز انجام شود. ورزش به منظور ورز دادن عضلات یا قوی نگهداشتن آنهاست و نرمش به منظور نرم کردن و کشش آنهاست شاید شما به لحاظ ژنتیک ویژه و یا شغل پر تحرکی که دارید در گروه معدودی قرار داشته باشید که بدون نیاز به ورز دادن هر روز عضلات در دوران پیری عضلاتتان کمتر دچار آتروفی و تحلیل شوند اما، شما هم اگر هر روز حرکات کششی یا نرمشی مناسب را انجام ندهید دیر یا زود به دلیل خشکی عضلات، تاندونها و لیگامنت ها دامنه حرکتی مفاصل تان کاهش می‌یابد و برای انجام کارهای روزمره دچار مشکل خواهید شد. ما تصمیم داریم تا هر هفته سه حرکت بسیار ساده را به شما معرفی کنیم و امیدواریم شما با انجام این حرکات در مسیر تندرستی شروع به حرکت کنید و فواید نرمش را روی فرش منزلتان به دست آورید. پشتکار داشته باشید، ایمانتان به ایجاد تغییر را از دست ندهید و تصمیم بگیرید تا باقی عمر بدون کمردرد و زانودرد از سلامتی تان لذت ببرید.

ادامه مطلب

صدایی که هنگام شکستن قولنج می شنویم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

قولنج شکستن به عملی گفته می‌شود که با فشار به مفاصل صدایی شبیه به شکستن می شنویم. قولنج اصطلاحی است که در مورد دردهای مبهم در نواحی مختلف بدن نیز به کار می رود. جالب است بدانیم قولنج شکستن هیچ پشتوانه پزشکی برای درمان ندارد‌. انجام مکرر آن می تواند باعث عادت شود و در صورت خودداری احساس ناخوشایندی خواهیم داشت. به نظر می‌رسد با تغییر فشار هوا در مفصل، حباب هایی در مایع مفصلی ایجاد و باعث تولید صدا می شود. صدای ایجاد شده نشانه آسیب مفصل یا آرتروز نیست.

ادامه مطلب

آزمون قوس کف پا

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

با این آزمون ساده می توانید شناخت بهتری از نوع قوس کف پای خود بدست آورید و با انجام حرکات کششی و تقویتی مناسب از ایجاد ناهنجاری های اسکلتی پیشگیری کنيد.

ادامه مطلب

چو عضوی به دردآورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

شایع ترین درد در افرادی که ناهنجاری صافی کف پا( افتادگی قوس ) دارند "درد پا" بویژه قسمت داخلی قوزک پا می باشد. از آنجا که تمام مفاصل بدن در ارتباط با مفاصل مجاور خود هستند پس به دنبال افتادگی قوس کف پا، چرخش داخلی زانو، کج شدن لگن و حتی شانه های نابرابر در فرد قابل مشاهده خواهد بود. بی توجهی به ناهنجاری های ایجاد شده در بلند مدت باعث استرس غير معمول در مفاصل نام برده و دردهای مزمن خواهد شد.

ادامه مطلب

سلامتی با ارزش تر از تناسب اندام است

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

برای آمدن به باشگاه جهان آرا می بایست بیش از بیست پله را به پایین بیایید تا وارد محیطی شوید که نور آفتاب به آن راه ندارد اما ما با پرورش گل های طبیعی، هر روز به خودمان و ورزشکاران یاد آور می شویم که، تلاش در مسیر تازگی و طراوت، فرهنگ ماست، حتی اگر گاهی زرد و خمیده شویم با ارزش تر است تا اینکه مصنوعی باشیم و سبز به نظر برسیم.

ادامه مطلب

دوچرخه سواری مرگ آرام اقتصاد جهانی است

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

مدیر کل بانک exim اقتصاددانان را به فکر فرو برد زمانی که این جملات را بر زبان آورد : یک دوچرخه سوار برای اقتصاد کشور فاجعه بار است. زیرا او ماشین نمیخرد و برای خرید ماشین وام نمیگیرد. پولی برای بیمه پرداخت نمیکند و سوخت هم نمیخرد. برای نگهداری و تعمیرات دوچرخه هزینه ای پرداخت نمی کند، و پولی صرف پارکینگ نمیکند و منجر به تصادفات شدید هم نمیشود.

ادامه مطلب

چاقی و لاغری بیماری نیستند

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

چاقی یا لاغری می توانند علائم برخی از بیماری ها باشند ولی هر فرد چاق یا لاغری بیمارنیست. تا به حال به اندام یک دونده ماراتن یا کشتی گیر سنگین وزن توجه کرده اید؟ با معیار مجلات به اصطلاح فیتنس و صنعت مد تمام این ورزشکاران باید از داروهای چاقی و لاغری شرکت شارلاتان و شرکاء استفاده کنند تا درگروه افراد سلامت و موفق لحاظ شوند. وقتش رسیده تنوع اندام را بشناسیم. سه گروه اصلی تیپ های بدنی: اکتومورف ( لاغر اندام )، مزومورف (عضلانی) و اندومورف (چاق) ها هستند. عوامل اصلی در تعیین تیپ بدنی ما ژنتیک و بعد از آن سبک زندگی ما در بلند مدت است. بر روری واژه بلند مدت باید تاکید کنیم چرا که تغییر تیپ بدنی اگر با سرعت باشد، آسیب های جبران ناپذیری به ارگان های داخلی ما می زند. و همچنین می تواند باعث مشکلات روانی مانند کاهش عزت نفس و اضطراب مزمن به دلیل عدم پذیرش شرایط موجود و دوست نداشتن فرد توسط خودش باشد.

ادامه مطلب

آشتی با پله ها

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در بیشتر روزها تلاش می کنم از پله ها استفاده کنم، تجربه این پله نوردی نه تنها باعث درد زانو نشده، بلکه فرصتی برای افزایش ضربان قلب و تقویت عضلات پای من بوده است. اما چند نکته ی ساده، اما مهم را در هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها رعایت می کنم:

ادامه مطلب

انتخاب مربی ورزشی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

احتمالا شما هم همیشه نسبت به هرگونه مشاوره ی تخصصی که می گیرید حساسیت نشان می دهید.در انتخاب مربی ورزشی یک نقطه شروع عالی و مناسب می تواند ارزیابی سطح تحصیلات و تجربه مربی شما باشد. همچنین

ادامه مطلب

جنین ورزشکار

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش در دوران بارداری نه تنها باعث آسیب به جنین نخواهد شد، بلکه تحقیقات بسیاری، انجام تمرینات کششی، هوازی و مقاومتی با وزن بدن(مانند پیلاتس) را برای سلامت مادر و فرزند او سودمند می دانند. اما مادر به دلیل شرایط ویژه جسمانی و روحی اش در این دوران، بهتر است ملاحظاتی داشته باشد.

ادامه مطلب

بدون نرمش زندگی سختی خواهیم داشت

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

چند روز پیش یکی از آشنایان را دیدم که بعد از سال ها زحمت ایستادن پای تخته و آموزش، چطور به سختی و با کمک اطرافیان از پله ها پایین می آمد و وقتی شنیدم پس انداز سال ها معلمی اش را برای پرداخت هزینه هنگفت عمل جراحی پرداخت کرده است،

ادامه مطلب

ترس از خوردن چربی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

به نظر می‌رسد مصرف نکردن چربی‌های حيوانی( گوشت های قرمز، کره، خامه و ... ) کمکی به جلوگیری از بیماری ها نمی کند. اما، بهتر است مصرف چربی‌های سالم تر ( ماهی، زیتون، گردو و...) را در رژیم غذایی افزایش دهیم.

ادامه مطلب

مصرف داروهای مسکن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

مصرف خودسرانه داروهای مسکن و شل کننده عضلات مکانیسم آتل طبیعی بدن یعنی همان عضلاتی که مغز با دریافت پیام درد دستور سفت شدن‌شان را داده غیر فعال می‌کند. درد و اسپاسم عضلات به منظور استراحت و کاهش التهاب ناحیه آسیب دیده ایجاد گردیده است. پس اگر مجبور به استفاده از دارو شدید، باید استراحت کامل داشته باشید.

ادامه مطلب

ویژگی های کفش ورزشی خوب

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در انتخاب کفش قبل از ظاهر به ساختار آن توجه کنید؛ اول: پاشنه بالاتر از پنجه قرار نگیرد. دوم: عرض قسمت جلوی کفش با پنجه شما تناسب داشته باشد تا انگشتان پا آزادانه حرکت کنند.

ادامه مطلب

بازتوانی مفصل شانه

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در این پست یک سری تمرینات ساده برای بازتوانی و افزایش قدرت عضلات سرشانه با استفاده از کمترین تجهیزات آموزش می دهیم.

ادامه مطلب

من کلید کاهش وزن سریع هستم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

من کلید کاهش وزن سریع هستم، بیش‌تر دوستم داشته باشید! برخلاف کربوهیدرات‌های ساده مانند نان سفید، برنج سفید، شیرینی، شکلات و نوشابه، مواد غذایی با کربوهیدرات‌های پیچیده مانند جو دوسر، کینوا، برنج قهوه‌ای، حبوبات، تخم کتان و سیب زمینی که فیبر، پروتئین، ویتامین‌ها و املاح معدنی هم دارند برای بدن سودمندتر هستند.

ادامه مطلب

ورزش کن و به خودت جایزه بده!

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تا حالا فکر کردید چرا با اینکه ما میدانیم بعضی از خوراکی ها مثل خامه، الکل و یا حتی نوشابه برای ما ضرر دارند، اما از خوردنشان لذت می بریم؟ از طرفی چرا اغلب ما آنقدری که راجع به یک دبل چیزبرگر چاق رویاپردازی می کنیم برای اینکه در تمرین بعدی یک کیلومتر بیشتر بدویم، برنامه ریزی نمی کنیم؟

ادامه مطلب

افزایش قد فرزند دلبندتان

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

گروه هایی هستند که ادعا می کنند می توانند با راه کارهایی موجب افزایش قد شوند. احتمالا شما هم با آگهی مثل " افزایش قد فرزند شما توسط متخصصین افزایش قد" مواجه شده اید. اول از همه باید بدانید که چنین عنوان حرفه ای در دنیای پزشکی وجود ندارد و کسی که چنین ادعایی می کند در خوش بینانه ترین حالت کلاه برداری است که قصد جیب شما را کرده و یا جنایت کاری است که در نهایت صدمات جسمی و روحی جبران ناپذیری به فرزند شما خواهد زد. دسته دوم کسانی هستند که مدعی اند با تمرینات ورزشی به خصوصی می توانند قد کودک را بلندتر کنند. در این پست به ادعای دوم خواهیم پرداخت اینکه آیا ورزش تاثیری بر روی بلندی و کوتاهی قد دارد؟

ادامه مطلب

درس زندگی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

از هر چیزی که به درد بخور، زیبا و شاد نیست خلاص شوید. تمام چیزی که در پایان اهمیت دارد این است که شما عشق ورزیدید. چند نفس عمیق بکشید تا ذهنتان آرام شود، تنها چیزی که در پایان عمر باعث رضایت شما خواهد بود، زندگی پر ثمر است.

ادامه مطلب

هوشمندانه ورزش کن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

دلایل ورزش کردنت رو دقیق و با جزئیات کامل بنویس. برای مثال من میخوام بدون کمر درد روزی پنج کیلومتر بدوم و از عبارت هایی مثل، من می خوام قوی باشم! یا من می خوام استقامت بدنم رو افزایش بدم! استفاده نکن

ادامه مطلب

بازوهای بزرگ و راه رفتن روی یک پا

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

واسکولیت به معنای التهاب شریان های بدن است. بیماری واسکولیت در موارد حاد و پیشرفته موجب نارسایی کلیه، کبد، ریه و حتی مرگ خواهد شد.

ادامه مطلب

هیولایی که آهسته می آید تا صدای پایش را نشنویم!

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

پدرمن سال ها با بیماری دیابت جنگید و شکست خورد. ما درده سال آخراز نزدیک شاهد بودیم که چطور بیماری پله پله بالا می آید ویکی یکی اعضای بدنش را تسخیر می کند. اول پاها، کلیه، قلب، سیستم اعصاب، چشم ها و سر آخر جان عزیزش. بیماری مثل خرچنگی سمج پیش روی می کرد و ما ناباورانه و وحشت زده تنها تحلیل رفتن پدرمان را می دیدیم. در آن سال ها گمان می کردیم از کسی کاری ساخته نیست. اما حالا وقتی من به گذشته نگاه می کنم میدانم که آنچه ما را در برابر دیابت زمین گیر کرد قدرت این بیماری نبود چه بسا اگر شناخت و آگاهی بیشتری داشتیم بسیاری از اتفاقات نمی افتاد! امروز به خوبی اطمینان دارم که با دانش و آگاهی می توان از دیابت پیش گیری کرد و جلوی پیش روی آن را گرفت. اسلایدها رو ورق بزنید و با علائم بیماری بیشتر آشنا بشید. در مراحل اولیه به خوبی میشه بیماری رو کنترل کرد و عوارض اون رو کاهش داد.

ادامه مطلب

افزایش انرژی با خوردن غذا قبل از فعالیت ورزشی!

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

سلام، یکی از سوالات بسیاری از ورزشکاران این هست که قبل ازفعالیت ورزشی چه غذایی بخوریم تا انرژی و توان بیشتری داشته باشیم؟ اما سئوال درست تر اینه که غذای قبل از فعالیت ورزشی رو چه زمانی بخوریم تا با افت قند و فشار خون مواجه نشیم.

ادامه مطلب

قلبی سنگی با مصرف داروهای بدنسازی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

بر اساس تحقیقات مصرف هم زمان داروهای استروئیدی و تمرینات سنگین بدنسازی باعث ضخیم شدن غیر طبیعی دیواره قلب می¬شود. این موضوع بی ارتباط با تعداد بالای مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی در بین ورزشکاران پرورش اندام نیست. احتمالا شما هم با شنیدن خبر فوت جوان ورزشکار بر اثر سکته قلبی شوکه شدید و از خودتون پرسیدید با اون حجم عضلات، ورزیدگی و تمرینات منظم ورزشی چرا باید در سن 30 سالگی دچار سکته قلبی بشه!

ادامه مطلب

پیشگیری از کمردرد

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

حرکت دادن مفصل لگن درحالیکه دو زانو نشسته اید به دلیل محدود کردن انقباض عضلات جلوی ران باعث تقویت بیشتر عضلات سرینی خواهد شد.

ادامه مطلب

تقویت لگن و ران

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

عضله سرینی بزرگ، بزرگترین و قوی ترین عضله بدن انسان است. این عضله نقش پر رنگی در ایجاد ثبات بدن ما دارد. و ضعف آن در بیشتر موارد یکی از علل کمردرد است.

ادامه مطلب

درد گردن – تمرین ایزومتریک

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

این تمرین را بدون ترس و با قدرت انجام دهید. می دانید که درمان درد گردن باید با ملاحضات بیشتری باشد و حرکات کششی و فیزیوتراپی برای آن معمول است. شکی نیست که آن تمرینات احساس خوبی ایجاد می کند و ما هم در پست های قبل نحوه صحیح انجام این حرکات را شرح داده ایم. اما، به نظر می رسد تمرینات مقاومتی و به خصوص نوع ایزومتریک آن برای بیشتر افراد با درد گردن تاثیر خوبی داشته باشد.

ادامه مطلب

دویدن شما را تغییر خواهد داد

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

دویدن یکی از متداول ترین فعالیت هایی است که به منظور افزایش آمادگی عمومی و تندرستی، مورد استفاده افراد مختلف است. همچنین در بیشتر وزرش ها، برای آمادگی جسمانی ورزشکاران کاربرد دارد.

ادامه مطلب

ماساژ ستون فقرات

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در صورت وجود خشکی و ضعف در عضلات اطراف ستون فقرات، حرکات نرمشی با وسیله ای ساده و بسیار کاربردی به نام فوم رول به بهبود عملکرد شما در حسین تمرینات کمک خواهد کرد.

ادامه مطلب

حرکت لانگز به جلو

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

حرکت لانگز یک تمرین مقاومتی با وزن بدن است که به تقویت عضلات نیمه پایینی بدن کمک می کند

ادامه مطلب

افزایش انرژی قبل از ورزش

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

یکی از سوالات بسیاری از ورزشکاران این است که قبل از فعالیت ورزشی چه غذایی بخوریم تا انرژی و توان بیشتری داشته باشیم؟ اما سوال درست تر این است که قبل از فعالیت ورزشی چه زمانی غذا بخوریم تا با افت قند و فشار خون مواجه نشویم.

ادامه مطلب

کربوهیدرات ها، منبع مهم انرژی یا علت چاقی؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

کربوهیدرات ها انواع مختلفی دارند و در یک طیف گسترده از قندهای ساده خطرناک تا نشاسته های فیبردار سالم قرار می گیرند و بدون آن ها سلامتی و تامین انرژی روزانه ما با چالش جدی مواجه می شود. کربوهیدرات ها راحت تر از پروتئین و چربی ها به انرژی تبدیل می شوند و مهم تر از آن فیبر مورد نیاز ما را تامین می کنند.

ادامه مطلب

اعتیاد به قند

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

شاید خیلی هم میلی به غذا خوردن نداشته باشیم اما شیرینیجات در اندازه‌های کوچک، کالری زیادی را وارد بدن ما می‌کنند و به سادگی تناسب اندام ما را به هم می‌زنند. اما اعتیاد به شیرینی و شکر چیست؟ آیا واقعا چیزی شبیه به اعتیاد است؟

ادامه مطلب

مصرف استروییدها و پیامدهای ناشی از آن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

عوارض مصرف داروهای استروئیدی بسته به میزان مصرف و تفاوت های ژنتیکی افراد، در طیف گسترده ای قرار دارد.

ادامه مطلب

حرفه ای ها با احتیاط مصرف کنند

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

این روزها یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی ورزشکاران و بدنسازان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، تغذیه مناسب می باشد. مکمل ها بیشترین مواد پروتئینی هستند که ورزشکاران در طول تمرین، قبل و بعد از آن استفاده می کنند. شاید برای خیلی از افراد تا به الان سوال پیش آمده باشد، آیا مکمل های بدنسازی عوارض ندارند؟

ادامه مطلب

هرم غذایی، فانوس سلامتی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

هرم غذایی یک ابزار گرافیکی ساده و بسیار کاربردی است. بهتر است، قبل از هرگونه کالری شماری با هدف کاهش یا افزایش وزن تصویر این هرم را در کنار میز غذاخوری خود نصب کنید و تمام وعده های غذایی خود را با این هرم راهنما مقایسه و اصلاح کنید.

ادامه مطلب

اصول گرم کردن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

گرم کردن برای عملکرد ورزشی خوب، لازم است. با انجام آن شما بهتر، قوی تر، سریع تر و مهم تر از همه ایمن تر خواهید بود. عضله قلب شما بابت افزایش تدریجی فشار فعالیت بدنی سپاسگذارتان خواهد بود و مغز شما فرصت پیدا خواهد کرد تمام ارگان ها را برای اجرای بهترین عملکردشان بسیج کند.

ادامه مطلب

پروتئین وی برای سلامتی مفید است!

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

پروتئین وی یکی از محبوبترین مکمل های ورزشی در بازار است. اکثر ورزشکاران، به خصوص ورزشکاران رشته بدنسازی جهت افزایش حجم عضلات خود علاقمند به استفاده از آن هستند. و این تصور عامی وجود دارد که این پروتئین عاری از هرگونه عوارض جانبی می باشد. ما در این پست قصد داریم که تا حدودی شما را با واقعیت های استفاده از این محصول غذایی فرآوری شده آشنا نماییم. هرچند بروز عوارض جانبی در زمان استفاده از این مکمل غذایی در بین تمامی ورزشکاران یکسان نمی باشد.

ادامه مطلب

رهایی از گردن درد

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

یکی از فاکتورهای مهم در درمان دردهای گردنی انجام حرکات ورزشی مناسب هستش. تمرینات اصلاحی با استفاده از تکنیک کشش و انقباضات ایزومتریک موجب قوی شدن عضلات اطراف ستون فقرات میشوند. عضلاتی که مانند یک آتل دور تا دور ستون مهره های شما رو محافظت خواهند کرد. ضعف یا عدم تعادل در عضلات گردن که امروزه به علت وضعیت نادرست سر و گردن در هنگام استفاده از موبایل، لپ تاب یا کامپیوتربسیار شایع شده. باعث استرس بر دیسک های ناحیه گردنی و دردهای آزاردهنده درگردن، دست و حتی سرخواهد شد.

ادامه مطلب

با کمردرد تمام عمر ورزشکار خواهید ماند

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

یکی از رایج ترین علل مراجعه افراد به دکتر، کمر درد است. بی توجهی به درد کمر، سریع تر از آنچه فکرش را بکنید نظم زندگی و کار شما را مختل خواهد کرد و مهم تر از آن با اجبار شما به تحرک کمتر دچار پیری زود رس خواهید شد.

ادامه مطلب

چربی سوزی در چهاردیواری

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

این روزها که به علت ویروس کرونا و آلودگی هوا مجبور به خانه ماندن شده ایم تنها راه سازگاری با وضعیت موجود است. کافیست کمی خلاقیت داشته باشیم تا با حداقل امکانات و فضای موجود خودمون رو ورزیده کنیم.

ادامه مطلب

به زانوهایت قدرت بده

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

میخواهیم به شما یاد بدیم که بدون تجهیزات و تنها با تکیه دادن به دیوار زانو هایتان را قوی کنید. حرکت وال سیت برای افرادی که دردهای مزمن کمر و زانو دارند هم بسیار مفید خواهد بود. چرا که با انقباض ایزومتریک عضلات چهار سر ران با کمترین استرس به مفصل زانو میتونید پاهاتون رو قوی کنید

ادامه مطلب

برای رهایی از کمر درد پل بزنید

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

عضلات لگن، سرینی یا گلوت یکی از تاثیر گذارترین عضلات در پیشگیری و کاهش درد کمر هستند. این طور براتون بگم که برای فرار از کمر درد پل بزنید. راستی تا یادم نرفته این عضلات نقش مهمی در ثبات مفصل مچ پا و کاهش پیچ خوردگی بازی می کنند.

ادامه مطلب

تقویت ستون بدن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

میخوایم یک حرکت ساده برای قوی تر شدن عضلات شکم و مرکزی بدن بهتون یاد بدیم. در پست های قبلی گفتیم که حرکت دراز نشست به دلیل فشار بر دیسک های بین مهره ای ستون فقرات میتونه باعث آسیب در ستون فقرات بشه. اما، حرکت پلانک به دلیل اینکه با انقباض ایزومتریک عضلات مرکزی رو قوی میکنه استرس بسیار کمی بر کمر وارد میکنه. با این حال اگر در حال حاضر کمر درد و التهاب دیسک دارید بهتره از حرکات ایمن تر که در پست های بعدی بهتون یاد خواهیم داد استفاده کنید.

ادامه مطلب

شاخص اندازه گیری تلاش

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

یکی از سوالات پر تکرار شما چگونگی تعیین شدت تمرینه. تمرین مناسب باید شدت لازم برای رسیدن به هدف رو داشته باشه. از طرفی، نباید اونقدر شدید باشه که به شما این حس رو بده که هر لحظه ممکنه قلبتون از حرکت بایسته!

ادامه مطلب

آزمون شنای سوئدی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ما قصد داریم به شما آموزش بدیم تا سطح آمادگی جسمانی یا همون فیتنس خودتون رو ارزیابی کنید.چرا که ارزیابی ماهانه سطح آمادگی جسمانی علاوه بر انگیزه باعث میشه تا بهترین مسیر رو برای رسیدن به هدف انتخاب کنید. شاد و سلامت باشید.

ادامه مطلب

ترک ورزش اولین گام فروپاشی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در تمام این سال‌ها و در مواجه با افرادی که قصد ورزش و فعالیت منظم بدنی دارند، متوجه شدیم که هدف بیشتر اون‌ها حفظ و یا رسیدن به تناسب اندامه؛ که در خیلی موارد هم به راحتی با رژیم‌های لاغری و چاقی جایگزین میشه و به سادگی ورزش از زندگی روزمره حذف و یا در نهایت به پیاده روی‌های کوتاه و تا حدی بی‌فایده بیست دقیقه‌ای بسنده میشه!

ادامه مطلب

تست صحبت چیست

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تست صحبت چیست؟ یکی از تمرین‌های رایج هوازی، به ویژه اگر هدفتون کاهش وزن و یا بالا بردن استقامت باشه، دویدنه! به خصوص دویدن بر روی تردمیل بسیار رایجه. اما از کجا بفهمیم به اندازه کافی سریع می‌دویم؟

ادامه مطلب

اولین اقدام بعد از آسیب

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

اگر ورزشکار حرفه ای هم نباشید احتمالا موقع دویدن و یا حتی راه رفتن عادی، دچار پیچ خوردگی از ناحیه مچ و یا بدتر از آن، زانو شدید. یکی از درمان‌های رایج برای این نوع از آسیب دیدگی‌های موضعی استفاده از روش "RICE" است. البته این کلمه به تنهایی معنایی نداره و مخفف چهار کلمه دیگر است.

ادامه مطلب

تست تعادل ایستاده

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در جوانی تعادلت رو حفظ کن تا در پیری سقوط نکنی

ادامه مطلب

سندرم تخمدان پلی کیستیک

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ماه سپتامبر، در آمریکا و بریتانیا ماه اطلاع رسانی درباره PCOS است. سندروم تخمدان پلی کیستیک یا polycystic ovary syndrome نوعی اختلال هورمونی است که زنان بسیاری به آن مبتلا هستند. زنانی که دچار این اختلال هستند تقریبا در تمام طول عمرشان با عوارض آن دست به گریبان‌اند. عوارضی مانند چاقی، ریزش و نازک شدن مو، قاعدگی نامنظم، جوش صورت، تغییر خلق و خو و در نهایت نازایی از اصلی‌ترین عوارض بیماری هستند.

ادامه مطلب

دراز و نشست ممنوع

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

دراز و نشست در کوتاه مدت می توانند شکمی عضلانی و بدون چربی داشته باشند! اما در واقعیت انجام تعداد زیادی دراز و نشست نه تنها نتیجه ای ندارد بلکه می تواند موجب آسیب های جدی شود. این ویدیو نشان می دهد که چرا دراز و نشست برای سلامت شما مضر است و اینکه کدام تمرینات می توانند جایگزین مناسبی برای آن باشند.

ادامه مطلب

`متابولیسم` کلیدی که باید بهتر بشناسیم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

روزمره شما باشه احتمالا بارها با متابولیسم مواجه شدید و از خودتون پرسیدید این کلمه به چه معناست و چرا اینقدر مدام استفاده میشه؟! این ویدیو کوتاه به سادگی توضیح میده متابولیسم به چه معناست و چرا تا این اندازه اهمیت دارد. در پست‌های آینده توضیح خواهیم داد که کارکرد متابولیسم چیست و چطور میشه کنترلش کرد.

ادامه مطلب

تمرینات ایروبیک (هوازی) یعنی چه؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تمرینات هوازی باعث قوی تر شدن عضله قلب می شود. تمرینات مداوم، تکراری و ریتمیک که گروه های بزرگ عضلات را در شدتی بسیار پایین تا سنگین درگیر می کنند. مانند: دوچرخه سواری، راه رفتن یا دویدن، کوهنوردی، شنا و ...

ادامه مطلب

تمرینات کاردیو یا کاردیو واسکولار چیست؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

اصطلاح کاردیو واسکولار (cardiovascular) یا قلبی عروقی اشاره به تمریناتی دارد که موجب بالا رفتن ضربان قلب و بالطبع گردش خون بیشتر در رگ های بدن می شود. این تمرینات دو نتیجه ثمربخش به همراه دارند.

ادامه مطلب

اندازه گیری نسبت دور کمر به باسن (شاخص WHR)

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

یکی از اندازه گیری های مفید برای تشخیص اضافه وزن استفاده از این شاخص است و برخلاف شاخص توده بدنی (BMI)، مقدار چربی ذخیره بر روی کمر، مفصل ران و باسن را تعیین می کند. مقدار این نوع چربی ها شاخص مناسبی برای تعیین میزان ریسک بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و سایر بیماری های مرتبط با اضافه وزن است و به صورت گسترده توسط پزشکان استفاده می شود.

ادامه مطلب

راه رفتن به عقب روی تردمیل

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ماطی یک سری پست قصد داریم بهتون نشون بدیم چطور می تونید به تمریناتتون با تردمیل تنوع بدید وطی یک جلسه تمرینی در منزل عضلات مختلف تون رو در گیر کنید.

ادامه مطلب

چربی ها در آتش عضلات می سوزند

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

خبر خوب این است که وقتی شروع به ورزش می کنید، راحت تر چربی های غیر ضروری خود را کاهش خواهید داد. با ورزیده شدن عضلات، احتمال موفقیت شما بیشتر می شود.

ادامه مطلب

از تعظیم به ترازو دست بردارید

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

عضلات و کبد شما در پاسخ و سازگاری با تمرین ذخایر گلیکوژن (سوخت) خود را افزایش می دهند و از آنجا که هر واحد گلیکوژن حدود سه برابر وزن خود آب در بدن ذخیره می کند این خیلی بدیهی خواهد بود که وزن شما متناسب با انتظارتان پایین نیامده باشد.

ادامه مطلب

تنظیمات درست دوچرخه ثابت

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

شما هم احتمالا در دوران کودکی بدون دلیل، یا برای کشف محله های اطراف و پرسه زدن با رفقا ساعت ها دوچرخه سواری کردید. اگر نه، هرگز برای شروع دیر نیست. دوچرخه سواری تجربه ای لذت بخش و هیجان انگیز است. اما اگر ایمنی بیش از هیجان برایتان اهمیت دارد دوچرخه های ثابت گزینه مطلوب تری هستند. فقط کافیست برای راحتی بیشتر و جلوگیری از آسیب نحوه صحیح تنظیمات استاندارد را یاد بگیرید.

ادامه مطلب

زانوی پرانتزی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

آیا زمانی که در حالت عادی ایستاده اید زانوهایتان مایل به سمت خارج است؟ اگر هست، احتمالا زانوی پرانتزی دارید. نام مناسب‌تر آن "ژنو واروم" است.

ادامه مطلب

کربوهیدرات‌های سالم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

احتمالا شما هم درمورد شاخص گلایسمیک و یا بارگلایسمیک موادی ک قند دارند چیزهایی شنیده ای. اما این اصطلاحات درواقع به چه معنا هستند؟ و چگونه در انتخاب غذای خود از آنها استفاده کنیم؟

ادامه مطلب

ویروس کرونا

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

بیماری ویروس کرونا دارای طیف خفیف تا شدید است که می‌تواند نشانه‌هایی مانند سرماخوردگی، تب، تنگی نفس و سایر مشکلات را به همراه داشته باشد. سالمندان، مبتلایان به بیماری‌های قلبی-عروقی، پرفشاری خون، دیابت، آسم و مشکلات تنفسی و کبدی، بیماران کلیوی، سرطان های تحت درمان، بیمارانی که به هر دلیلی کورتون مصرف می‌کنند و مبتلایان به نقص سیستم ایمنی بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند. نکات تغذیه ای جهت کنترل و پیشگیری بیماری را در این مقاله بررسی میکنیم ...

ادامه مطلب

تغذیه ورزشکاران

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

کربوهیدرات منبع اصلی انرژی شماست. مغز، سیستم عصبی و قلب شما برای اینکه درست کار کنند باید بطور دائم با کربوهیدرات تغذیه شوند. سوخت عضلات نیز از کربوهیدرات تامین می‌شود...

ادامه مطلب

سوخت بدن!

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش منظم بر روی هر سلول و هر سیستم بدن شما تاثیر دارد: عضلات ، مفاصل ، لیگامان ها ، تاندون ها ، دستگاه تنفسی ، گردش خون و سیستم ایمنی بدن باید هنگام ورزش کردن سخت تر کار کنند. خوردن یک رژیم غذایی سالم می تواند موجب به حداقل رساندن آسیب های ناشی از ورزش شود و به بدن شما کمک کند تا خود را حتی قوی تر بازسازی کند. رژیم غذایی روزانه شما باید پاسخگوی نیازهای مهم برنامه تمرینی و همچنین سلامتی شما باشد. برای کمک به شما در انتخاب صحیح مواد غذایی ، در اینجا ما مبنای یک رژیم غذایی خوب تمرینی ، آنچه هر ماده مغذی انجام می دهد ، چقدر از هر ماده غذایی نیاز دارید و چگونه می‌توانید به مصرف ایده آل خود برسید را به شما توضیح می‌دهیم...

ادامه مطلب

پوکی استخوان

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

 از طرف سازمان بهداشت جهانی WHO) (پوکی استخوان، بعد از بیماری‌های قلبی -عروقی، سرطان، بیماری‌های روحی روانی چهارمین معضل بهداشتی جهان تعیین شده و اپیدمی خاموش نام گرفته است شیوع پوکی استخوان و شکستگی‌های مرتبط با آن در زنان 8 برابر مردان است...

ادامه مطلب

زانوی والگوس (ضربدری)

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

زانوی والگوس به وضعیتی گفته می شود که زاویه زانو ها به سمت داخل باشد. با توجه به تحقیقات انجام شده مشخص شده است که انجام تمرینات اصلاحی می تواند عضلات لگن و زانو را در جلوگیری از والگوس زانو به طور موثری فعال کنند...

ادامه مطلب

درد کشیدن اجباریست، اما رنج کشیدن اختیاریست.

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

شاید اگر می توانستیم به سرعت فرم بدنمان را تغییر دهیم، یا اگر قرصی بود که معجزه آسا چربی های ما را از بین می برد خوشحال تر بودیم! متاسفانه، هیچ کس تا امروز به یک فرمول جادویی تناسب اندام دست نیافته است ...

ادامه مطلب

در طول روز چه مقدار آب بنوشیم؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

آب عنصر شیمیایی اصلی بدن شما می باشد. به طور متوسط 60% از وزن بدنتان از آب تشکیل شده است. خیلی از فعالیتهای طبیعی و عملکردی از بدنتان به آب وابسته است، برای مثال مواردی نظیر: دفع سموم از ارگان ها، حمل مواد مغذی به سلول ها و ایجاد محیط مرطوب برای بافتهای گوش و حلق و گلو همگی از وظایف آب می باشند.

ادامه مطلب

طرز صحیح نشستن

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

امروزه در بیشتر جوامع نشستن وضعیتی بسیار رایج است. ما بیشتر فعالیت¬هایمان را به صورت نشسته انجام می-دهیم. در محل کار، در مدرسه و دانشگاه، برای مطالعه و یا تماشای تلویزیون و حتی در رفت و آمد بین مکان-های مختلف نیز معمولا در حالت نشسته هستیم. بدون اغراق می¬توان گفت وضعیت بدنی نشسته ویژگی خاص دوران مدرن است. بنابراین دانستن طرز صحیح نشستن به گونه¬ای که کمترین آسیب ممکن را به بدن¬مان بزند، بسیار مهم است.

ادامه مطلب

کمردرد و بیرون زدگی دیسک

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تحرک و حرکت است که موجب حفظ سلامتی مفاصل می¬شود. با توجه به مقتضیات زندگی مدرن و فراگیری سبک زندگی کم تحرک، درد مفاصل خصوصا در ناحیه کمر و مشکلات دیسکوپاتی (انواع بیماری¬های مرتبط با دیسک کمر) مشکل عمده بیشتر افراد است

ادامه مطلب

فشار خون و ورزش

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

مقدمه فشار خون بالا یکی از عوامل خطرساز عمده بیماریهای قلبی عروقی است. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان میدهند که فشار خون بالا و کنترل نشده می تواند باعث سکته مغزی، بیماری عروق کرونر قلب، نارسایی احتقانی قلب و بیماری کلیوی مراحل انتهایی گردد.

ادامه مطلب

ورزش و دیابت

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

فواید فعالیت بدنی در بیماران مبتلا به دیابت قابل توجه است و مطلعات اخیر بر اهمیت برنامه های ورزشی بلند مدت در پیگیری و درمان این مشکل متابولیک شایع تاکید دارند. شواهد محکم و پایداری وجود دارد که افزایش فعالیت بدنی و مقداری کاهش وزن ، بروز دیابت را در افراد دارای تست تحمل گلوکز مختل کاهش میدهد .توصیه می شود فردی که تست تحمل گلوکز او مختل است ، در کنار یک رژیم غذایی سالم با کمی محدودیت دریافت انرژی ،دست کم 150 دقیقه در هفته فعالیت بدنی متوسط تا شدید داشته باشد.بر اساس متاآنالیز انجام شده بر روی 27 کارآزمایی بالینی دارای کیفیت مطلوب ، انواع مختلف تمرینات ورزشی ( هوازی، مقاومتی و یا ترکیبی ) دارای اثرات سودمندی بر میزان هموگلوبین ( مقیاس مهم در ارزیابی کنترل قند) هستند .این اثرات مشابه اثرات درمان های رژیم غذایی ، دارو و انسولین است . ترکیب رژیم غذایی،ورزش وتغییر رفتار موفق ترین برنامه برای کنترل ..

ادامه مطلب

کاهش وزن با افزایش متابولیسم

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

اگر شما هم درگیر افزایش و کاهش وزن بوده¬اید احتمالا تاکنون راجع¬به متابولیسم شنیده¬اید و ایده مبهمی درباره آن دارید. به زبان ساده، منظور از متابولیسم فرآیندی داخلی است که بدن با سوزاندن کالری¬های دریافتی انرژی مورد نیازش برای تنفس، گردش خون، رشد و بازسازی سلول¬ها را تامین می¬کند

ادامه مطلب

مربی خوب کیست؟

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

احتمالا شما هم همیشه نسبت به هرگونه مشاوره ی تخصصی که می گیرید حساسیت نشان می دهید. به عبارتی از خودتان می پرسید که آیا این شخص ( پزشک، مشاور تحصیلی، مالی، حقوقی و...) صلاحیت کافی دارد؟ آیا عملکردش با استانداردهای خاص آن زمینه همخوان است؟ و اگر به این سوالات پاسخ منفی دهید، احتمالا پس از مدت کوتاهی به سراغ فرد دیگری خواهید رفت.

ادامه مطلب

ورزش داروی ضد استرس

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

حتما شما هم شنیده­اید که ورزش می­تواند به بالا بردن کیفیت زندگی شما کمک کند و از طرف دیگر موجب کاهش جنبه­های منفی زندگی روزمره مانند استرس و اضطراب ­شود. ....

ادامه مطلب

فواید کافئین در ورزش

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

کافئین باعث انرژی زایی در بدن حدود 7 تا 22 % میشود . تلی1987 همچنین باعث افزایش فشار خون سیستولی و دیاستولی میشود. ابراهیمی و همکاران 1387 گریر و همکاران 1998 گزارش کردند که مصرف 6 میلی گرم به ازای هر کلیو گرم از وزن بدن مصرف اوج توان و میانگین توان در مراحل پایانی آزمون وینگیت تکراری کاهش میدهد .

ادامه مطلب

مجهزترین باشگاه فیتنس در منطقه 5

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

در این قسمت سعی میکنیم معیار ها و ملاک های انتخاب یک باشگاه ورزشی ، برنامه غذایی ، برنامه ورزشی را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. یکی از معیارهای مهم برای انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی این است که باید انتظارات شما را برآورده سازد. معیار دیگر برای انتخاب باشگاه بدنسازی در منطقه مورد نظر هزینه ثبت نام در باشگاه بدنسازی مورد نظر می باشد......

ادامه مطلب

مزایای شگفت انگیز ورزش

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

ورزش بدنسازی نه تنها در مورد بدن شما حرف های بسیاری دارد بلکه مهمتر از آن این فعالیت بدنی باعث سلامتی ذهن و روح شما نیز می باشد. آیا شما به دنبال سلامتی جسم و روح و شادابی و آرامش و آموزش و کنترل وزن و ورزش هوازی هستید؟ پس توصیه می کنیم...

ادامه مطلب

بایدها و نبایدهای تغذیه ورزشی

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

تغذیه برای کسانی که به فکر زیبایی اندام شان هستند و به تناسب اندام شان اهمیت می دهند بسیار موضوع مهمی میباشد. در این مقاله به چند موضوع که می بایست برای تغذیه ورزشکاران به خصوص عزیزانی که پرورش اندام کار می کنند رعایت نمود را به صورت مختصر عنوان میکنیم

ادامه مطلب

بهترین زمان مصرف پروتئین

باشگاه پرورش اندام جهان آرا

آیا در دوران بدنسازی خوردن پروتئین قبل از خواب به ساخت عضله کمک می کند یا فقط چربی سازی می کند؟پروتئین قبل از خواب به طور مؤثری جذب و هضم می شود و منبع ذخیره بالای از اسید آمینه آماده مصرف در خون را فراهم می نماید.

ادامه مطلب